Bölüm Hakkında

Endüstri Mühendisliği, üretim ve hizmet sektöründe yer alan kuruluşların verimliliğini ve kalitesini yükseltmek amacıyla; insan, malzeme, makine, enerji, para, teknoloji ve bilgi kaynaklarının bir sistem şeklinde tasarımını, geliştirilmesini ve etkili bir şekilde kullanılmasını sağlayan mühendislik dalıdır.

Endüstri Mühendisliği etkin üretim ve servis sistemleri kurmak için mühendislik analiz ve tasarım yöntemleri ile matematik, bilgisayar, sosyal ve fen bilimlerindeki bilgi birikiminden yararlanır. Endüstri mühendisleri, karmaşık problemlerin çözümünü sağlayabilecek etkili üretim/hizmet sistemlerinin tasarımı, planlanması, iyileştirilmesi ve kontrolü üzerinde çalışırlar.

ÖSYM'nin yaptığı üniversite giriş sınavından yeterli puanı alan herkes bölümümüze kabul edilir. Bölümümüzün öğretim dili İngilizce olduğundan, bu konuda eksikliği bulunan öğrencilerimiz bir yıl hazırlık okuluna giderler.

Program, endüstrilerdeki problemlerin ve sistemlerin analizinin yapılması, modellenmesi ve en uygun çözümlerin bulunmasına yönelik bir eğitim verir. Öğrenciler hem bireysel hem de takım halinde çalışmaya teşvik edilirler.

 

Bölüm Tanıtım Sunumu

Bölüm Tanıtım Broşürü

 

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Marmara Industrial Engineering Society (MIES) Tanıtım Sunumu


Bu sayfa Industrial Engineering tarafından en son 02.12.2021 11:14:54 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM