Laboratuvarlar

Bölümümüze ait iki adet (MA-207 ve MA-209) bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Laboratuvarlardaki bilgisayarlar yeni ve internet kullanımına açıktır. Özellikle istatistik ve data mining uygulamalarında kullanılmaktadırlar. Bu uygulamalar içinde Rapid Miner, Weka, Orange ve R gibi programlar öne çıkmaktadır.

MA 207 - 14 bilgisayar ve bir projeksiyon cihazının olduğu, yüksek lisans ve doktora derslerinin işlendiği bilgisayar laboratuvarıdır. En çok kullanılan istatistiksel programlar bilgisayarlarda mevcuttur. Ders saatleri dışında yüksek lisans ve doktora öğrencileri, online veritabanlarında araştırma yapmak üzere laboratuvarları kullanabilmektedirler.

MA 209 - 14 bilgisayar ve bir projeksiyon cihazının olduğu, yüksek lisans ve doktora derslerinin işlendiği bilgisayar laboratuvarıdır. En çok kullanılan istatistiksel programlar bilgisayarlarda mevcuttur. Ders saatleri dışında yüksek lisans ve doktora öğrencileri, online veritabanlarında araştırma yapmak üzere laboratuvarları kullanabilmektedirler.

 

Laboratuvar Genel Kuralları

Laboratuvarlar İçin Acil Durum Planı

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Laboratuvar Güvenlik Kılavuzu

 
 
 

Bu sayfa Industrial Engineering tarafından en son 18.03.2020 13:20:40 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM