Laboratuvarlar

Bölümümüze ait üç adet bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. MA-207, MA-208 ve MA-209 nolu laboratuvarlarda toplam 39 adet bilgisayar vardır. Laboratuvarlardaki bilgisayarlar yeni ve internet kullanımına açıktır. Özellikle istatistik ve data mining uygulamalarında kullanılmaktadırlar. Bu uygulamalar içinde Rapid Miner, Weka, Orange ve R gibi programlar öne çıkmaktadır.

MA 207 - 14 bilgisayar ve bir projeksiyon cihazının olduğu, yüksek lisans ve doktora derslerinin işlendiği bilgisayar laboratuvarıdır. En çok kullanılan istatistiksel programlar bilgisayarlarda mevcuttur. Ders saatleri dışında yüksek lisans ve doktora öğrencileri, online veritabanlarında araştırma yapmak üzere laboratuvarları kullanabilmektedirler.

MA 209 - 14 bilgisayar ve bir projeksiyon cihazının olduğu, yüksek lisans ve doktora derslerinin işlendiği bilgisayar laboratuvarıdır. En çok kullanılan istatistiksel programlar bilgisayarlarda mevcuttur. Ders saatleri dışında yüksek lisans ve doktora öğrencileri, online veritabanlarında araştırma yapmak üzere laboratuvarları kullanabilmektedirler.

 

Laboratuvar Genel Kuralları

Laboratuvarlar İçin Acil Durum Planı

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Laboratuvar Güvenlik Kılavuzu

 
 
 

Bu sayfa Industrial Engineering tarafından en son 08.02.2018 13:48:00 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM